Skip to content
🚚 Spend £35 and Receive Free Delivery 🚚
🚚 Spend £35 and Receive Free Delivery 🚚
Fizzy & Sour - Happy Candy UK LTD

Fizzy & Sour

Filters

weigh-out
Original price £1.47 - Original price £14.88
Original price
£1.47 - £14.88
£1.47 - £14.88
Current price £1.47

Happy Candy® Sour Strawberry Slices

34 in stock

With the ever growing popularity of our sour slices range we have now introduced these authentically brilliant Sour Strawberry Slices, these mouth ...

View full details
Original price £1.47 - Original price £14.88
Original price
£1.47 - £14.88
£1.47 - £14.88
Current price £1.47
imported vegan vegetarian
Original price £1.50 - Original price £1.50
Original price
£1.50
£1.50 - £1.50
Current price £1.50
110.0g | £13.64 / kg

Swizzels SOUR ATOMIX Refreshers Candy Bag 110g

30 in stock

Brand new for 2026, Swizzels Sour Atomix Refreshers bring an electrifying burst of fruity flavour to every chew! Tear into a vibrant mix of Straw...

View full details
Original price £1.50 - Original price £1.50
Original price
£1.50
£1.50 - £1.50
Current price £1.50
110.0g | £13.64 / kg
gluten-free weigh-out
Original price £1.47 - Original price £14.88
Original price
£1.47 - £14.88
£1.47 - £14.88
Current price £1.47

Pina Colada Gummy Slices

31 in stock

Pina Colada Gummy Slices – A Tropical Escape in Every BiteSay hello to sunshine in candy form! Our Pina Colada Gummy Slices are a sweet, juicy blen...

View full details
Original price £1.47 - Original price £14.88
Original price
£1.47 - £14.88
£1.47 - £14.88
Current price £1.47
trending-treat weigh-out
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
200.0g | £12.35 / kg

Sour Blueberry Rings By Happy Candy

29 in stock

Get ready to pucker up with Sour Blueberry Rings by Happy Candy – a bold new addition that delivers big flavour in every bite. These bite-size jell...

View full details
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
200.0g | £12.35 / kg
trending-treat weigh-out
Original price £1.47 - Original price £14.88
Original price
£1.47 - £14.88
£1.47 - £14.88
Current price £1.47

Fizzy Sour Lime Slices

35 in stock

Get ready to pucker up for a zesty explosion – introducing Fizzy Sour Lime Slices, the ultimate citrus kick your taste buds have been craving! Thes...

View full details
Original price £1.47 - Original price £14.88
Original price
£1.47 - £14.88
£1.47 - £14.88
Current price £1.47
trending-treat weigh-out
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
200.0g | £12.35 / kg

3D Multi-Coloured Hearts Sugared Gummies

33 in stock

3D Multi-Coloured Hearts Sugared Gummies Fall in love at first bite with these irresistible 3D multi-coloured heart gummies. Bursting with fruity f...

View full details
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
200.0g | £12.35 / kg
sale vegan vegetarian
Original price £2.00
Original price £2.00 - Original price £2.00
Original price £2.00
Current price £1.00
£1.00 - £1.00
Current price £1.00
120.0g | £8.33 / kg

Zed Candy Sour Jelly Beans Box 120g

Only 7 left!

Prepare for a delicious taste explosion with every bite with these Zed Candy Sour Jelly Beans. Fruit flavoured classics with a wickedly sour twist ...

View full details
Original price £2.00
Original price £2.00 - Original price £2.00
Original price £2.00
Current price £1.00
£1.00 - £1.00
Current price £1.00
120.0g | £8.33 / kg
Save 50% Save %
weigh-out
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47

Mixed Fruit Gummy Rings

40 in stock

New for 2025 these Fizzy mixed fruit rings are simply delicious!  Grab them quick before they all sell out! Ingredients: For allergens please see i...

View full details
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
imported sale xmas
Original price £2.29
Original price £2.29 - Original price £2.29
Original price £2.29
Current price £1.50
£1.50 - £1.50
Current price £1.50
120.0g | £12.50 / kg

ICEE Sour Gummy Bears Candy Bag 113g

102 in stock

Turn up the tang with ICEE Sour Gummy Bears Candy Bag 113g – a mouth-watering American candy inspired by the iconic ICEE frozen drink! Each soft an...

View full details
Original price £2.29
Original price £2.29 - Original price £2.29
Original price £2.29
Current price £1.50
£1.50 - £1.50
Current price £1.50
120.0g | £12.50 / kg
Save 34% Save %
imported
Original price £2.49 - Original price £2.49
Original price
£2.49
£2.49 - £2.49
Current price £2.49
142.0g | £17.54 / kg

Sour Punch Bites Tropical Blends (USA) Bag 142g

42 in stock

Mouth-watering Sour Punch Bites, now in tropical fruit flavours! Delicious soft and chewy, fruit flavoured liquorice straws with a unique sour coat...

View full details
Original price £2.49 - Original price £2.49
Original price
£2.49
£2.49 - £2.49
Current price £2.49
142.0g | £17.54 / kg
halloween2025 trending-treat
Original price £3.99 - Original price £3.99
Original price
£3.99
£3.99 - £3.99
Current price £3.99
350.0g | £11.40 / kg

MAOAM Broom Stixx SOUR LIMITED EDITION Halloween Share Bag 350g

147 in stock

Get ready for a spine-tingling sour adventure with the limited edition Maoam Broom Stixx Sour – the closest thing to the legendary Maoam sour strip...

View full details
Original price £3.99 - Original price £3.99
Original price
£3.99
£3.99 - £3.99
Current price £3.99
350.0g | £11.40 / kg
imported
Original price £2.29 - Original price £2.29
Original price
£2.29
£2.29 - £2.29
Current price £2.29
85.0g | £26.94 / kg

Warheads SOUR CLOUDS Peach Foam Gummies Bag (USA) 85g

36 in stock

Float into a fruity flavour storm with Warheads Sour Clouds Peach Foam Gummies Bag 85g. This bold USA import combines the famous Warheads sour ki...

View full details
Original price £2.29 - Original price £2.29
Original price
£2.29
£2.29 - £2.29
Current price £2.29
85.0g | £26.94 / kg
Original price £1.15
Original price £1.15 - Original price £1.15
Original price £1.15
Current price £0.79
£0.79 - £0.79
Current price £0.79
100.0g | £7.90 / kg

Bazooka Rattlerz Sour Chewy Candies 100g

13 in stock

Get ready to rattle your taste buds with Bazooka Rattlerz Sour Chewy Candies! These seriously moreish sweets combine a chewy fruity centre with a s...

View full details
Original price £1.15
Original price £1.15 - Original price £1.15
Original price £1.15
Current price £0.79
£0.79 - £0.79
Current price £0.79
100.0g | £7.90 / kg
Save 31% Save %
vegetarian
Original price £1.50 - Original price £1.50
Original price
£1.50
£1.50 - £1.50
Current price £1.50
90.0g | £16.67 / kg

MINIONS Sour Blue Raspberry & Lemon Bon Bons Bag 90g

28 in stock

Go bananas for a mischievously fruity treat with MINIONS Banana & Blueberry Bon Bons Bag 90g. These fun, chewy bon bons combine sweet banana fl...

View full details
Original price £1.50 - Original price £1.50
Original price
£1.50
£1.50 - £1.50
Current price £1.50
90.0g | £16.67 / kg
vegetarian
Original price £1.50 - Original price £1.50
Original price
£1.50
£1.50 - £1.50
Current price £1.50
90.0g | £16.67 / kg

MINIONS Sour Blue Raspberry Bon Bons Bag 90g

27 in stock

Bring on the sour with MINIONS Sour Blue Raspberry Bon Bons Bag 90g. These chewy bon bons are packed with bold blue raspberry flavour and a punchy ...

View full details
Original price £1.50 - Original price £1.50
Original price
£1.50
£1.50 - £1.50
Current price £1.50
90.0g | £16.67 / kg
imported
Original price £2.29 - Original price £2.29
Original price
£2.29
£2.29 - £2.29
Current price £2.29
127.0g | £18.03 / kg

Warheads Extreme Sour CHEWY ZHC COLLAB Gummies Bag (USA) 127g

41 in stock

Brace yourself for a serious sour hit with Warheads Extreme Sour CHEWY ZHC Collab Gummies 127g. Created as a special collaboration with ZHC, this...

View full details
Original price £2.29 - Original price £2.29
Original price
£2.29
£2.29 - £2.29
Current price £2.29
127.0g | £18.03 / kg
gluten-free weigh-out
Original price £1.47 - Original price £14.88
Original price
£1.47 - £14.88
£1.47 - £14.88
Current price £1.47

Super Fruity Mini Fizzy Strawberries

43 in stock

Say hello to a fruity firework for your taste buds — Happy Candy’s Fizzy Mini Strawberries!We’ve taken a pick ‘n’ mix classic and added a fizzy twi...

View full details
Original price £1.47 - Original price £14.88
Original price
£1.47 - £14.88
£1.47 - £14.88
Current price £1.47
Original price £1.25 - Original price £1.25
Original price
£1.25
£1.25 - £1.25
Current price £1.25
55.0g | £22.73 / kg

Chupa Chups 1 Metre Sour Belt 55g

93 in stock

Stretch your sour cravings to the limit with the Chupa Chups 1 Metre Sour Belt! Inspired by a colourful measuring tape, this playful sweet unrolls ...

View full details
Original price £1.25 - Original price £1.25
Original price
£1.25
£1.25 - £1.25
Current price £1.25
55.0g | £22.73 / kg
vegetarian xmas
Original price £1.59 - Original price £1.59
Original price
£1.59
£1.59 - £1.59
Current price £1.59
160.0g | £9.94 / kg

Haribo Elf Surprises Share Bag Limited Edition 160g

75 in stock

Get into the festive spirit with Haribo Elf Surprises Limited Edition Share Bag 160g. Packed with colourful elf-shaped fruit flavour gummies, each ...

View full details
Original price £1.59 - Original price £1.59
Original price
£1.59
£1.59 - £1.59
Current price £1.59
160.0g | £9.94 / kg
gluten-free sale
Original price £59.99
Original price £59.99 - Original price £59.99
Original price £59.99
Current price £29.99
£29.99 - £29.99
Current price £29.99
3000.0g | £10.00 / kg

Barnetts Mega Sour Apples BULK SWEET SHOP JAR 3KG

19 in stock

Barnetts Mega Sour Apples – Bulk Sweet Shop Plastic Jar (3KG) Unleash the ultimate sour sensation with Barnetts Mega Sour Apples, the legendary swe...

View full details
Original price £59.99
Original price £59.99 - Original price £59.99
Original price £59.99
Current price £29.99
£29.99 - £29.99
Current price £29.99
3000.0g | £10.00 / kg
Save 50% Save %
gluten-free vegan weigh-out
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
200.0g | £12.35 / kg

Strawberry & Cherry Moodies Sour Vegan Foam Sweets

40 in stock

Match your snack to your mood with Strawberry & Cherry Moodies Sour Vegan Foam Sweets! These soft, fluffy foam sweets combine juicy strawberry ...

View full details
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
200.0g | £12.35 / kg
Original price £2.49 - Original price £2.49
Original price
£2.49
£2.49 - £2.49
Current price £2.49

Trolli 3D FOOTBALL WORLD CUP Flavour Bombs Bursting Ball 4 Pack

17 in stock

Trolli 3D FOOTBALL WORLD CUP Flavour Bombs Bursting Ball 4 Pack Get ready for a flavour kick-off like no other with Trolli 3D FOOTBALL WORLD CUP Fl...

View full details
Original price £2.49 - Original price £2.49
Original price
£2.49
£2.49 - £2.49
Current price £2.49
vegan vegetarian
Original price £1.99 - Original price £1.99
Original price
£1.99
£1.99 - £1.99
Current price £1.99
49.5g | £40.20 / kg

Zed Candy Screamers Nippers Gummy Rope 3 Pack 3x16.5g

12 in stock

Turn up the tang with Zed Candy Screamers Nippers Gummy Rope 3 Pack! Each pack contains a soft and chewy fruit-flavoured gummy rope coated in colou...

View full details
Original price £1.99 - Original price £1.99
Original price
£1.99
£1.99 - £1.99
Current price £1.99
49.5g | £40.20 / kg
imported xmas
Original price £2.99 - Original price £2.99
Original price
£2.99
£2.99 - £2.99
Current price £2.99
104.0g | £28.75 / kg

Toxic Waste Large Christmas Stocking 104g

86 in stock

The Toxic Waste Christmas Stocking is the perfect gift for anyone who can handle the sour of Toxic Waste. Inside each stocking, you'll find an asso...

View full details
Original price £2.99 - Original price £2.99
Original price
£2.99
£2.99 - £2.99
Current price £2.99
104.0g | £28.75 / kg
halloween2025 vegan weigh-out
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
200.0g | £12.35 / kg

Sour Bubblegum Skulls Vegan Gummies

44 in stock

Get ready for a frightfully fun flavour hit with Sour Bubblegum Skulls Vegan Gummies! Bursting with sweet, nostalgic bubblegum flavour, these skull...

View full details
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
200.0g | £12.35 / kg
halloween2025 vegan weigh-out
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
200.0g | £12.35 / kg

Sour Cola Skulls Vegan Gummies

43 in stock

Sink your teeth into Sour Cola Skulls Vegan Gummies—a frightfully delicious treat bursting with classic cola flavour! Each skull-shaped sweet has a...

View full details
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
200.0g | £12.35 / kg
gluten-free vegan weigh-out
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
200.0g | £12.35 / kg

Triple Kiss Sour Lips Strawberry, Grape & Grapefruit Vegan Gummies

46 in stock

Pucker up for a fruity flavour sensation with Triple Kiss Sour Lips Vegan Gummies! Combining juicy strawberry, bold grape and zesty grapefruit flav...

View full details
Original price £2.47 - Original price £14.88
Original price
£2.47 - £14.88
£2.47 - £14.88
Current price £2.47
200.0g | £12.35 / kg
vegan vegetarian weigh-out
Original price £2.77 - Original price £12.96
Original price
£2.77 - £12.96
£2.77 - £12.96
Current price £2.77

Spaghetti Sour Cola Flavour Candy

47 in stock

Twist, stretch and slurp your way through Spaghetti Sour Cola Flavour Candy! These long, chewy strands are bursting with classic fizzy cola flavo...

View full details
Original price £2.77 - Original price £12.96
Original price
£2.77 - £12.96
£2.77 - £12.96
Current price £2.77
imported
Original price £2.49 - Original price £2.49
Original price
£2.49
£2.49 - £2.49
Current price £2.49
127.0g | £19.61 / kg

Calypso Sour Wedges Ocean Blue Lemonade (USA) 127g

114 in stock

Make waves with Calypso Sour Wedges Ocean Blue Lemonade 127g – a bold American candy inspired by the tropical, fruity flavour of Calypso’s famous O...

View full details
Original price £2.49 - Original price £2.49
Original price
£2.49
£2.49 - £2.49
Current price £2.49
127.0g | £19.61 / kg
imported sale
Original price £2.29
Original price £2.29 - Original price £2.29
Original price £2.29
Current price £1.55
£1.55 - £1.55
Current price £1.55
120.0g | £12.92 / kg

Mike And Ike Mega Mix Sour 10 Flavour Theatre Box 120g

45 in stock

Get ready to pucker up with Mike and Ike Mega Mix Sour 120g – a bold, chewy American candy mix packed with 10 seriously sour fruit flavours in ever...

View full details
Original price £2.29
Original price £2.29 - Original price £2.29
Original price £2.29
Current price £1.55
£1.55 - £1.55
Current price £1.55
120.0g | £12.92 / kg
Save 32% Save %
imported xmas
Original price £1.99 - Original price £1.99
Original price
£1.99
£1.99 - £1.99
Current price £1.99
70.0g | £28.43 / kg

Toxic Waste Christmas Stocking 70g

93 in stock

The Toxic Waste Christmas Stocking is the perfect gift for anyone who can handle the sour of Toxic Waste. Inside each stocking, you'll find an asso...

View full details
Original price £1.99 - Original price £1.99
Original price
£1.99
£1.99 - £1.99
Current price £1.99
70.0g | £28.43 / kg
vegan vegetarian
Original price £1.25 - Original price £1.25
Original price
£1.25
£1.25 - £1.25
Current price £1.25
100.0g | £12.50 / kg

Hyttis Swedish Style Candy Fun Mix Bag 100g

72 in stock

Bring a burst of fruity fun to snack time with the Hyttis Swedish Style Candy Fun Mix Bag 100g. This colourful assortment combines soft, fluffy and...

View full details
Original price £1.25 - Original price £1.25
Original price
£1.25
£1.25 - £1.25
Current price £1.25
100.0g | £12.50 / kg
vegan vegetarian
Original price £1.25 - Original price £1.25
Original price
£1.25
£1.25 - £1.25
Current price £1.25
100.0g | £12.50 / kg

Hyttis Swedish Style Candy Magic Mix Bag 100g

72 in stock

Discover a colourful mix of soft, fluffy and chewy treats with the Hyttis Swedish Style Candy Magic Mix Bag 100g. Inspired by Swedish-style confect...

View full details
Original price £1.25 - Original price £1.25
Original price
£1.25
£1.25 - £1.25
Current price £1.25
100.0g | £12.50 / kg
imported
Original price £13.99 - Original price £13.99
Original price
£13.99
£13.99 - £13.99
Current price £13.99
1000.0g | £13.99 / kg

Haribo International EGGS ON A PLATE FIZZY (IMPORT) 1KG

24 in stock

Crack open a kilo of fizzy fun with Haribo International Eggs on a Plate Fizzy! These quirky fried-egg shaped gummies feature a soft, chewy white b...

View full details
Original price £13.99 - Original price £13.99
Original price
£13.99
£13.99 - £13.99
Current price £13.99
1000.0g | £13.99 / kg
imported
Original price £2.49 - Original price £2.49
Original price
£2.49
£2.49 - £2.49
Current price £2.49
127.0g | £19.61 / kg

Calypso Sour Wedges Lemonade Favourites Mix (USA) 127g

120 in stock

Bring the taste of the islands to your sweet stash with Calypso Sour Wedges Lemonade Favourites Mix 127g – a colourful American candy mix inspired ...

View full details
Original price £2.49 - Original price £2.49
Original price
£2.49
£2.49 - £2.49
Current price £2.49
127.0g | £19.61 / kg